Jaké největší výhody mají římské rolety?
J

Když se řeší doplňky oken, zná většina lidí jenom klasické záclony a závěsy nebo moderní žaluzie. Nejedná se však o věc jedinou, jelikož do popředí se stále více dostávají i římské rolety. Zajímavý prvek, který nenadchne jenom svým povedeným vzhledem. Má také mnoho praktických předností. Podívejte se na výčet hlavních výhod.

 

Římské rolety se stávají stále populárnějším doplňkem v mnoha interiérech. A to jak v oblasti bydlení, tak i dalších prostor. Přinášíme vám přehled hlavních pozitiv.

Ne každý ví, co to římské rolety jsou a čím konkrétně jsou typické a také charakteristické. Proto je na místě začít popisem daného řešení. Jejich koncept vychází z klasických, dříve používaných rolet, z čehož už je možné mnohem lépe charakterizovat, jak tato praktická součást interiérů vypadá.

Pokud zabrousíte do oblasti technického provedení, je římská roleta charakteristická hliníkovým profilem, ve kterém je roleta zavěšena. Tu je následně možné stahovat podle potřeby. Typickým znakem je to, že oproti běžným roletám se římská nenamotává na horní konstrukci, ale ve spodní části je skládána.

Jaká jsou hlavní pozitiva, která římské rolety mají?

Hlavní charakteristika je jasné. Pojďte se proto podívat také na výčet kladů, které toto řešení dokáže nabídnout. Začít je třeba vzhledem, který je podstatně modernější, než u klasických rolet.  Zde nelze opomenout také šíři výběru, které se daného produktu týká. Ušít ji lze v podstatě z jakékoliv látky, a to i z klasických záclon, i z jiných materiálů běžně řazených do segmentu bytového textilu. S danými možnostmi pochopitelně souvisí i výběr barevností, od neutrálních, až po výrazné.

Opomenout nelze ani výhody spojené s jejím využitím. Po zatažení nepropustí do interiéru tolik světla, čímž reguluje jak oslňování paprsky, tak reguluje i nadměrné ohřívání interiéru. Opomenout nelze ani využití v noci, kdy zajistí větší tmu. Též přispívá většímu soukromí při bydlení. A to i díky tomu, jakým způsobem roleta balí a rozbaluje. S tím souvisí další výrazné plus, a to ovládání. Obvykle je řešeno pomocí praktického řetízku, známého třeba u běžných žaluzií. Tím lze regulovat konkrétní vytažení rolet.

Třetí oblastí nepřehlédnutelných kladů jsou i možnosti montáže. Římské rolety se dají jednoduše instalovat přímo na okna, na samotný rám. Alternativním řešením je montáž buď přímo do stropu, nebo se může jednat o montáž do stěny. Zde je však nutné upozornit na jedno negativum spojené s nutností vrtání a umístěním kotevních prvků.

Existují alternativy?

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Určitě ano. Pokud pomineme klasické řetízkové rolety s různým systémem horního navíjení, je třeba zmínit ještě tak hojně používané žaluzie. Ani ty nejsou řešením jediným. V mnoha interiérech lze narazit i na takzvané vertikální žaluzie, používané hlavně u větších prosklených prostorů. To poslední, co musíme zmínit jako možnou alternativu, jsou populární japonské stěny, nebo rolety s označením den-noc.

Nové články

Podobné články

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno