Pokud na vás ze zdi zírá po trezoru temná díra, poznáte vcelku bez nesnází, že tam nepochybně něco schází. Což by se rozhodně stát nemělo. A jak se tedy proti tomuto typu nehody pojistit? No přece výběrem dobrého trezoru.

K čemu budete trezor potřebovat?

Dříve než se pustíte do samotného vybírání, dobře si ujasněte, co do trezoru budete ukládat a jak moc chcete to či ono zabezpečit. Na trhu je totiž tzv. sejfů až až, ale jen některé splňují ta nejpřísnější bezpečnostní kritéria. Zpravidla se již prodávají takové trezory s konkrétním určením. Tedy třeba ty na hotovost nebo na cenné dokumenty, popřípadě třeba i zbraně.

Jak veliký by měl být?

Obecně se dá říct, že se vždy vyplatí spíše zainvestovat o něco málo víc peněz do o něco většího trezoru, protože jeho kapacita se zvětšit zkrátka nedá. Ale i to samozřejmě záleží na tom, co do něj budete ukládat. Na šanony s papíry je jistě lépe koupit spíše větší kousek, protože se dá předpokládat, že jich bude časem přibývat. V případě zbraně je to opravdu na vás, jestli budete svůj arzenál rozšiřovat nebo ne.

Kam to bude?

Další důležité rozhodnutí, které musíte udělat v souvislosti s nákupem nového trezoru, je volba správného umístění. Trezor můžete mít samozřejmě jen tak volně v místnosti, ale je samozřejmě možné jej nechat zapustit do zdi nebo do podlahy. To samozřejmě záleží především na dispozicích samotného trezoru, ale také vašeho domu či bytu. Tedy jak moc je možné do nich vytvářet díry. Je však zřejmé, že by trezor neměl být příliš na očích. Takže ať už si vyberete jakoukoliv variantu, pokuste se jej alespoň trochu schovat.

To nejdůležitější na závěr

A teď se dostáváme k tomu hlavnímu, tedy samotnému zabezpečení trezoru. Dobrý trezor by měl být ohnivzdorný i voděodolný. Pokud do něj ale nebudete ukládat nic extra cenného, tyhle vlastnosti si klidně můžete odpustit. Co je však nejdůležitější, je způsob uzamčení. Základem jsou trezory na klíč, přičemž si předem dobře promyslete, kolik klíčů budete chtít. Později je pak poměrně náročné nechat si zhotovit kopii. Pochopitelně z bezpečnostních důvodů. Další variantu pak představují trezory na kód. Ty nepředstavují nic složitého, zkrátka je třeba jen onen kód znát. Kdo by však chtěl své cennosti zabezpečit opravdu na maximální možné úrovni, měl by si zvolit takový kousek, který umožňuje biometrické zabezpečení, jako je například otisk prstu.

 

Takže ať už chcete skrýt poklady, které mají hodnotu jenom pro vás, nebo tajné dokumenty, které nesmí spatřit světlo světa, přejeme vám, ať trezor slouží a ať slouží jen vám.

 

 

Předchozí článekKolik podob má umyvadlo?
Další článekPořiďte si do koupelny pisoár!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno