Jak vybrat dokonalou koupelnovou předložku?
J

Ať už máte doma vanu nebo sprchu, koupelnová předložka je nejen doplňkem, ale také funkčním pomocníkem. A proto, že na ni stoupáte bosými chodidly, stojí za to výběr dobře promyslet.

V hlavní roli bezpečnost

Koupelna je místností, ve které je samozřejmě nejvíc vlhko. Dokonce se občas stane, že v ní po koupeli některých členů rodiny najdete doslova potopu. I proto by měla být předložka opatřena protiskluzovou úpravou. Kromě protiskluzových pásků se využívá i pogumování spodní strany. Budete mít pak jistotu, že se kobereček nepohne nikam, i když na něj stoupnete mokrou nohou, která malinko uklouzne.

Sada 2 koupelnových předložek Alessia Dante Mint
Sada 2 koupelnových předložek Alessia Dante Mint

Z čeho má být předložka vyrobená?

Otázka materiálu je samozřejmě jednou z těch nejdůležitějších. Nejvíce variant najdete mezi bavlnou a umělými tkaninami. Tyhle materiály nabízí totiž nespočet vzhledů a odstínů. Navíc jsou velice příjemné na dotek, udržují teplo a podílí se na útulnosti místnosti. Bavlna a froté patří mezi nejvíce savé materiály. Polyamid a polyakryl jsou zase pružné a unesou zátěž, takže se po stoupnutí  vrátí zase do původního tvaru. Pokud byste ale chtěli maximální luxus, podívejte se na polyakrylovou přízi. Ta je hebká tak, že si na ní budete chtít i zdřímnout. Kromě textilních materiálů je to ale také plast, ze kterého se předložky vyrábí. Jsou pak značně protiskluzové a můžete je pro bezpečnost umístit i přímo do vany, rychle vám totiž uschnou.

I na vzhledu záleží

Jako u každého nákupu interiérových doplňků je nutné vědět, jaké máte prostorové i designové možnosti. V první řadě je to rozměr, abyste si domů nepřinesli ani příliš malou, ani příliš velkou předložku. Dalším důležitým aspektem je tvar, který spíše závisí na vašem vkusu, popřípadě celkovým laděním koupelny. Na trhu ale seženete všechny geometrické i atypické tvary. A pro ty nejmenší i dětské koupelnové předložky ve tvaru zvířátek. Co se týče barevného provedení, i zde platí, že se musíte řídit stávajícím interiérem a vlastními preferencemi. Neutrální odstíny kachliček můžete bez obav doladit výraznými barvami předložky. Pokud ale máte kachlíky se vzory, předložku nechte raději jednobarevnou a jednoduchou. A naopak.

Koupelnová předložka Pink Flamingo, ⌀ 90 cm
Koupelnová předložka Pink Flamingo, ⌀ 90 cm

A nakonec údržba

Vlhké a teplé prostředí dělá z předložky ideální místo pro roztoče a plísně. Kromě toho na ní ulpívají třeba vlasy, chlupy či odumřelá kůže. Proto je potřeba i koupelnový kobereček pravidelně čistit. Plastovou předložku do pračky nehodíte, ale snadno ji opláchnete vodou. Nebo ji rovnou vyměníte za novou. V případě textilních materiálů je ale praní na místě. Froté, polyamid i bavlna vydrží jako nové vyprání i sušení.

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Teď už si stačí vybrat jen podle svého vlastního gusta a stoupat do teplého, měkkého a čistého každý den.

Nové články

Podobné články

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno