Jak vybrat dobré příslušenství ke krbu a co to vlastně je.
J

Podzim se tak nějak pojí s nepříjemnými dešti, stále větší zimou a rýmou. To není nic příjemného, ale přece jen nemusí být tak zle. Třeba u domácího krbu či kamen. A o ty je třeba se starat, takže se podíváme na ideální příslušenství ke krbu a kamnům, aby teplo vašeho domova bylo ještě vřelejší.

Základní vybavení ke každému krbu

Samozřejmostí ke každému krbu je dobrá sada krbového nářadí. Ta by měla obsahovat určitě pohrabáč, smetáček, lopatku a kleště. Pomocí těchto nástrojů bude snadné udržovat váš krb v čistotě a pořádku. Pohrabáč je jednoduchý nástroj, pomocí kterého se dá manipulovat s dřevem v kamnech či se žhavým popelem. Smetáček s lopatkou jsou především určeny k vymetání popela z topeniště a kleště jsou skvělým nástrojem, pomocí kterého můžete přemisťovat a otáčet hořící dřevo.

CÔTÉ TABLE Krbové nářadí - Coffre à la Maison - 79 cm, hnědá barva, stříbrná barva, dřevo, kov
CÔTÉ TABLE Krbové nářadí – Coffre à la Maison – 79 cm, hnědá barva, stříbrná barva, dřevo, kov

Jednotlivé nástroje se dají zakoupit zvlášť, stejně jako stojan na ně, ale výhodnější bude pravděpodobně koupě rovnou celého setu. Ten by samozřejmě měl být ve stejném stylu jako krb, čili pokud máte např. rustikální či velmi moderní kousek, zvolte k němu i odpovídající nářadí. A vězte, že dnes je opravdu z čeho vybírat.

Přinést dřevo a neznečistit domácnost? Žádný problém!

Dalším neocenitelným pomocníkem bude u vašeho topeniště krbový koš. V něm jednak snadno přinesete dostatečné množství dřeva, jednak zamezíte nežádoucímu znečištění vaší místnosti. Další výhodou je to, že je palivo uloženo v koši, a tak vizuálně v interiéru vůbec nic neruší. A i zde je samozřejmostí, že určitě seženete takový, který bude přesně v souladu s charakterem vaší domácnosti. A rozhodně se nemusí nutně jednat o klasický proutěný koš, nýbrž je možné zakoupit i třeba kovový.

Landscape Krbový Koš
Landscape Krbový Koš

A kde dřevo uchovávat?

Dostáváme se k dalšímu důležitému pomocníkovi, který je potřeba k řádnému uchování dřeva venku. Je to box na dřevo. Tam je palivo uloženo na jednom místě, a ještě ke všemu velmi stylově. Tyto dřevníky se zpravidla umisťují ven před dům, kde navíc působí jako milá dekorace. Vyrábí se v mnoha velikostech, takže si určitě bez problému najdete takový, který bude akorát pro vás a vaše dříví.

Zásobník na dřevo WOOD CafDesign
Zásobník na dřevo WOOD CafDesign

Pro snadný a rychlý úklid topeniště

Je pěkné si v krbu zatopit a třeba dlouhé hodiny hledět do plamene, mnohem horší je pak následně topeniště uklízet a čistit. Ale tak tomu rozhodně být nemusí! Pokud byste si i vy chtěli úklid usnadnit, pak jsou pro vás jako dělané vysavače studeného popela. Nebudete se tak muset trápit s vymetáním kamen, které je opravdu na delší dobu, a navíc během této procedury hrozí, že vám popel někde zašpiní váš interiér. Vysát popel vysavačem k tomu určeným je vážně snadné, rychlé a pohodlné. A navíc takový vysavač nemusí stát ani mnoho peněz.

Nové články

Podobné články

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno