Jak se z domu rodí domov

0

Ne každý z nás má ten jedinečný cit pro vytvoření skutečně osobitého zázemí, ve kterém se budeme cítit jako doma. Pro takové případy naštěstí můžeme vybírat z architektonických ateliérů. Jedním z nich je Ateliér Kunc. Studio totiž nezařizuje dům, ale domov.

Zdroj: Atelier Kunc architects
Zdroj: Atelier Kunc architects

Filozofie, jež dělá z místa útočiště

Pokud hledáte návrháře, kteří vám pomohou vytvořit útočiště pro opravdový život, pak můžete zvolit srdcaře z Ateliéru Kunc. Architektonický ateliér se řídí jasnými pravidly. Podle tvůrců by měl dům tvořit místo, kde se cítíte stejně skvěle, jako na dovolené. Proto do své tvorby vkládají tři primární slova, jimiž definují svou práci. Jsou to emoce, nálada a atmosféra. Sám architekt Michal Kunc říká, že není důležité ani tak vybavení a nábytek, jako právě atmosféra vyplývající z prostoru jako takového.

Architekti vám pomohou určit, jaký bude váš další život

Představte si, že můžete žít jako ve svých nejtajnějších představách. Budete šťastní, když budete mít vysněné bydlení? Ačkoliv někteří lidé jsou přesvědčeni, že jsou schopni interiér navrhnout sami, mnozí z nich se nebojí požádat o pomoc odborníky. Architekti studia AKA (Ateliér Kunc Architects) pomohou jakékoli rodině vytvořit dům snů, interiér i zahradu.

Co je však klíčem k úspěchu, když vám domov tvoří někdo zcela cizí? Podle architektů z AKA je to především bezprostřední komunikace s klienty, jež je základem celé práce. Druhým krokem je pak představa, jak se asi bude v novém domě sedět, kde vzniknou jednotlivé zóny nebo na jaký výhled se můžete těšit. Vizualizace je součástí práce návrhářů – ano, i oni si společně s námi smrtelníky představují, jak se nám vlastně bude bydlet.

Kdo je Michal Kunc

Kdo vlastně stojí za založením studia AKA, jež pro vás vytváří šťastné domovy pro šťastný život již od roku 1999? Je to architekt Michal Kunc.

300x300-products-1416408011.gif

Vyučil se truhlářem, po dvou letech praxe však nastoupil na SUPŠ v Praze-Žižkově, obor design a konstrukce nábytku, design dřevěných hraček. Později v roce 2000 absolvoval VŠUP v Praze. V letech 2001–2002 pak působil jako pedagog na SUPŠ, kde studenty učil obory konstrukce nábytku, design i tolik oblíbené interiéry. V roce 2006 získal autorizaci architekta a byl přijat do ČKA. Rodinný dům Petrov Chlomek získal v roce 2017 prestižní ocenění Dům roku. A takhle to vypadá, když někdo pracuje srdcem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here