https://materasso.cz/postel/15
https://materasso.cz/postel/15

Člověk prospí opravdu značnou část svého života, mnohdy dokonce až celou jednu třetinu. Což znamená opravdu hodně času stráveného v posteli. No a pokud byste chtěli, aby ten kus života stál vážně za to, chce to pár důležitých tipů ohledně postelí, roštů a matrací.

https://materasso.cz/postel/15
https://materasso.cz/postel/15

Výška, šířka, délka na dobrou noc

Začněme u toho, co je potřeba si při výběru ujasnit jako první. A to jsou rozměry. Pokud hodláte pořizovat jednolůžko, standardně najdete postele o rozměrech 90×200 cm. Pokud se chystáte koupit dvojlůžko, pak se nejčastěji setkáte s rozměry 160×200 cm nebo 180×200 cm. Seženete samozřejmě i jiné velikosti, popřípadě si můžete vše nechat zhotovit na míru. To ocení například ti, kteří jsou nadměrně vysocí. Správná postel by totiž měla být alespoň o 20 cm delší, než je její majitel. Důležitá je rovněž správná výška postele, zejména pro dobré proudění vzduchu, a tedy odvětrávání. Ta by měla být ideálně okolo 50 cm.

https://materasso.cz/postel/7
https://materasso.cz/postel/7

Jaké možnosti postel nabízí a na co si dát pozor

Další z důležitých záležitostí je, zda potřebujete postel využívat například i jako úložný prostor. Takových typů postelí je na trhu celá řada, ale zde opravdu dbejte na to, aby byla konstrukce provedena pořádně. A lépe tedy zvažte, jestli se opravdu vyplatí koupě toho nejlevnějšího, nebo raději investovat do něčeho, co bude spolehlivě sloužit dlouhá léta a nic nebude skřípat, povrzávat a vypadávat. Obecně se doporučuje u každé postele sledovat zejména ty nejmenší detaily. Podívejte se třeba na provedení hran postele či kvalitu čalounění. Pokud bude toto kvalitní, bude pravděpodobně kvalitní i celá postel.

Aby matrace nebyla kamenem úrazu

Asi nejtvrdší oříšek představují matrace. Není totiž vůbec snadné říct, jak tvrdá by měla matrace být. Každému vyhovuje něco jiného a tomu by měl přizpůsobit i svůj výběr. Obecně se dá říct, že lehčí lidé by měli uléhat na měkčí matrace, ale ta tvrdá rozhodně ničemu neublíží. Těžší lidé by oproti tomu měli zpravidla uléhat na tvrdší. Tvrdost matrace poznáte samozřejmě nejlépe jejím ozkoušením, ale pro snadnější orientaci máme i škálu tvrdosti od 1 (nejměkčí) do 5 (nejtvrdší). Tento údaj by měl výrobce uvádět. Dále je pak potřeba zvolit materiál, ze kterého jsou matrace vyrobeny. Těch je na trhu obrovská spousta a mnoho výrobců tvrdí, že právě jejich materiál a technologie je tím nejlepším pro všechny. Tak tomu ale pochopitelně být vůbec nemusí, proto si, pokud možno, nechte poradit od odborníka přímo v dané prodejně. Zvlášť pokud hledáte například matraci pro alergika nebo pro někoho s deformací páteře.

https://materasso.cz/postel/5
https://materasso.cz/postel/5

Nezapomeňte na kvalitní rošt

Matrace však není všechno. Stejně důležitý je taky rošt, na který matraci uložíte. Rošt totiž pomáhá ideálnímu odvětrávání matrace a taky je jím možné v určitých místech regulovat výšku a tuhost matrace. Klasicky se vyrábí buďto rošty masivní nebo lamelové. Mnohé z nich jsou pak dokonce ručně nebo elektricky polohovatelné. Ty slouží většinou k rehabilitačním účelům a je potřeba myslet na to, že ne každá matrace bude s polohovatelnými rošty dobře spolupracovat.

Aby nic nerušilo váš spánek a estetické cítění

A v neposlední řadě je to samozřejmě celkový vzhled a design postele. To by nemělo být něco, nad čím byste měli mávnout rukou a vůbec to neřešit, protože postel je královnou celé ložnice, a tedy velmi důležitým designovým prvkem. Postel můžou zdobit například krásné nožičky, čalounění nebo zdobné čelo postele. Pokud se chystáte k obměně matrace, roštu nebo celé postele, tak si určitě dopřejte pohodlí a luxus. Tak si užijete kvalitní spánek a ještě bude na co s radostí pohledět.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno