Jak a proč vybrat domů dobrý koberec
J

Koberce se pomalu, ale jistě opět vkrádají na své místo. Tedy do našich ložnic, obýváku nebo třeba jídelen. A my jim to z dobrých důvodů rádi umožňujeme. Nemusí být totiž jen pihou dekorací, ale umí zastat i mnoho jiných funkcí.

Ve vašich barvách. A tvarech.

Asi není třeba se nějak obsáhle šířit o tom, že je dnes na trhu k dostání nespočet variant koberců, co se týče jejich tvarů, vzorů a barev. Přesto je dobré si to připomenout, aby bylo jasné, že pěkný kousek je možné sehnat opravdu do jakékoli místnosti. Jednobarevné koberce sednou skoro všude, pokud vyberete barvu, která je v souladu se zbytkem vašeho interiéru.

Pokud máte domov zařízený moderně, najdete celou škálu abstraktních a velmi neotřelých vzorů, které se jistě budou hodit. A pro opravdové fajnšmekry v tradičně zařízených obydlích je tu třeba oblíbený a léty prověřený peršan. Toho se ale nebojte ani v případě modernějšího interiéru. Může se totiž stát neotřelou dominantou.

Co se týče tvarů, samozřejmě si můžete pořídit koberec, který pokryje kompletně celou podlahu. Mnohem oblíbenější jsou dnes ale menší kousky, které skvěle doplní váš konferenční stolek nebo kterékoli jiné místo u vás doma. Ty jsou pak nejčastěji kulaté nebo obdélníkové, ale setkáte se i s čtverci nebo jinými atypickými tvary, se kterými se nebojte experimentovat.

Kam s ním?

To, kam koberec umístíte, je potřeba velmi dobře promyslet a s ohledem na to se následně vrhnout na nákup. Jsou totiž druhy, které se nehodí úplně kamkoliv. Je dobré mít jasno v tom, jak bude zatěžovaný, tedy jak moc se v dané místnosti bude chodit. U většiny koberců se totiž uvádí i informace o míře zátěže, kterou zvládne. A například na schody nebo do obývacího pokoje je lepší koupit takový, který snese spíše více.

Dobrý sluha, na kterého si můžete došlápnout

A k čemu je takový koberec vlastně užitečný? Předně je velmi pohodlný na došlap, stejně tak rozhodně oceníte, že vás od podlahy nebudou studit chodidla při ranním vstávání nebo při procházkách po místnostech. Ale to není to jediné, co svede. Dobrý koberec taky skvěle teplo izoluje, a tak jej zbytečně moc neutíká. Zejména v zimních měsících ho za to budete milovat. A kromě tepla umí držet na uzdě taky hluk. Proto je koberec vynikající například na již zmíněné schody nebo tam, kde bývají vaše kroky hlasitější. Do koupelny se pak náramně hodí malý kobereček jako předložka k vaně či sprchovému koutu. Protože není nic horšího, než po úžasné koupeli stoupnout bosou nohou na chladné dlaždice.

A v neposlední řadě může pomoct koberec třeba i se zakrytím vad podlahy. Ať už jsou to rýhy a škrábance, nebo třeba malůvky lihovou fixou vašich dětí, kterým se zatím nedostalo uznání.

 

Nové články

Podobné články

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno