Interiérové nápady – kouzla se zrcadly
I

Zrcadlo je nezbytná součást každé domácnosti, která vám pomůže dokonale ozdobit jakoukoli místnost. Estetická funkce zrcadla dovoluje hrát si s jeho umístěním – a my jako obvykle přinášíme hned několik dekoratérských nápadů přímo od interiérových designérů.

Okna jako zrcadla

Staré okenní tabule stačí vybavit zrcadlovou plochou – ohromující vzhled oken můžete využít v jakékoli neutrální místnosti jako masivní a dominantní středobod. Použijte dvojici oken se zrcadlovými tabulemi, které rozostří hranice jednoduchosti a vnesou do místnosti pocity rovnováhy. Tato idea se hodí do neutrálních a spíše jednodušších interiérů, kde pomocí triku ozvláštníte zdánlivou strohost.

Znásobte vzhled doplňků

Chcete zaměřit pozornost na vaši sbírku oblíbených váz nebo květin? Pak je jednoduše rozložte před velké zrcadlo. Tento styl se hodí do obytné zóny, jídelny nebo ložnice. Větší zrcadlová plocha navíc pomáhá jako prosvětlující prvek. Zrcadlo stačí umístit za nábytek, na kterém vystavujete oblíbené dekorace.

Součást galerie

Monotónní dotek stěny zdobené několika různými obrazy či fotografiemi můžete rozbít prostřednictvím zrcadla v rámu, které umístíte přímo mezi ně. Použijte různě velké rámy. Abyste finální vzhled povznesli, vsaďte na rámečky v metalických odstínech. Tak protkáte místnost okouzlujícím leskem.

Tři jsou lepší než jedno

Trojici historických kulatých zrcadel, zavěšených v těsné blízkosti, můžete použít kdekoli. Podtrhnete vyznění rustikálního interiéru a zaměříte pozornost právě na jednoduchost užité geometrie. Podobný trik lze použít také v moderním interiéru – vsadit můžete na jednoduchá kulatá zrcadla.

Přidejte drama

Chcete-li znásobit vzdušnost a světelný komfort v místnosti, umístěte tu velké zrcadlo, které zabere třeba celou stěnu. Můžete jej ledabyle opřít naproti oken, abyste docílili vizuálního zvětšení prostoru. Zvolíte-li navíc na okouzlující zlatý rám, vnesete do finiše špetku dramatu.

Maximalizujte výhled

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Výhled do zahrady, na město či do parku můžete znásobit použitím zrcadla, které jej bude dokonale odrážet. Můžete se tak kochat i přímo v interiéru. Aby pohled na okolí skutečně vynikl, vyberte prostorné, ale minimalistické zrcadlo.

 

Nové články

Podobné články

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno