Interiér protkaný leskem – dejte šanci ušlechtilým kovům
I

Kovové detaily jsou trendy. Inspirovat se můžete i vy. Okouzlující lesk vašemu domovu dodají doplňky a dekorace ve zlatém, stříbrném, měděném nebo bronzovém provedení. Vznešené metalické odstíny mají jedinečnou moc ozvláštnit prostor a dodat mu nádech nekonečné elegance. Přinášíme několik tipů, jak jejich sílu využít.  

Bronz

Rozeznat bronz od mědi je jednoduché. Zatímco měď je typická červeným nádechem, bronz nebo mosaz jsou spíše do žluta. Bronzové detaily se perfektně hodí především do rustikálních interiérů. Lesk bronzu dodá interiéru hřejivé teplo a dotek individuality.

Měď

Kouzlo načervenalé mědi je populární v jakémkoli interiéru. Kombinuje se snadno s pastelovými a neutrálními barvami, odpovídá skandinávským, eklektickým i minimalistickým koncepcím bydlení. Domov protká příjemnou a vřelou elegancí.

Stříbro

Klasika, která nestárne. Stříbro není tak populární, jako ostatní metalické odstíny, přesto jeho pomocí můžete povznést vzhled interiéru. Ačkoli se na první pohled zdá chladné, pomůže vám vytvořit okouzlující zimní náladu. Kombinovat jej můžete se studenými barvami, s bílou a černou nebo dokonce se zlatými doplňky.

Zlato

Zářivé zlato je známkou luxusu. Pokud tedy chcete docílit noblesního nebo vysoce luxusního finiše, sáhněte po zlatých detailech. Jestliže vás však klasika moc nebere, dejte šanci alespoň růžovému zlatu. Jemný barevný nádech totiž zkrotí přísné vyznění tradičního vzhledu zlata.

Kuchyně protkaná lesklou harmonií

Metalické odstíny dokáží podtrhnout eleganci vaší kuchyně. Punc noblesy navíc zaujme na první pohled – a kuchyně je vaší vizitkou. Do této místnosti můžete pořídit kovové nádobí, police, úložné organizéry, věšáky nebo úchyty či baterii. Výsledek bude famózní, když vyberete ten správný metalický odstín.

Zářivé osvětlení

Osvětlení může být naprostou dominantou prostoru. V kovovém lesku vynikne jeho design, i když zrovna nebude svítit. Metalické provedení navíc sluší jak stropním svítidlům, tak stolním lampám. S čím se nesplete? Přece s kombinací kovového lesku a ušlechtilého mramoru. Větší eleganci už si ani neumíme představit.

Kouzelná atmosféra

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Nebojte se působení metalického odstínu nejprve vyzkoušet. Stačí pořídit několik dekorací, abyste zjistili, zda je vybraný odstín ten správný. Svícen, váza nebo socha? Dekorujte prostřednictvím metalických prvků a kochejte se. Pokud bude výsledný vzhled to, co hledáte, pak stačí doladit ostatní detaily – a váš domov bude prosycen exkluzivní atmosférou.

Nové články

Podobné články

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno