I malá předsíň může být dokonalou vizitkou
I

Je to první místo, které vítá vás i vaše hosty – a tak trochu reprezentuje interiér. Vstup do domu by měl být nejen vaší vizitkou, ale především bodem harmonického přivítání vašeho každodenního příchodu. Ne každá předsíň či vstupní část do domu nebo bytu disponuje dostatečným prostorem. Naštěstí však existuje několik chytrých tipů, díky kterým vykouzlíte i z malé vstupní zóny elegantní a příjemné místo. Přinášíme ty nejdůležitější z nich.

Světlá tonalita

Temná předsíň může působit přesně naopak, než by měla. Stísněné dojmy nejsou zrovna pozitivní. Pokud se chystáte vybrat barevnou tonalitu, pak sáhněte po světlých barvách. Díky světlým tónům prostor opticky zvětšíte. Je to tím, že světlé barvy lépe odrážejí světlo – předsíň bude působit větší a prosvětlená – tedy příjemně. A to je základ.

Čisté linie

Na členité vybavení předsíně rovnou zapomeňte. Tím byste už tak malý prostor zahltili. Aby vstup působil čistě, vybírejte jednoduchý a minimalistický nábytek. Odlehčená konstrukce je to pravé, masivu řekněte rovnou ne – ten totiž do malých prostor nepatří. Čisté linie zachovají vzdušnost, k organizaci můžete použít úložné díly a boxy. Předsíň bude uklizená, organizovaná a harmonická.

Udržujte pořádek

Předsíň by neměla působit jako skladiště, proto tu nenechávejte nic, co sem nepatří. Obuv a vršky, které patří do jiného ročního období, rovnou uschovejte. Přemíra odložených věcí prostor opticky zmenší – a to nechcete. Vstup do domu by se s vámi měl loučit i vítat vás – dokonale uklizený.

Kouzlo zrcadla

Bez zrcadla by to v předsíni rozhodně nešlo. Je to společník nejen pro kontrolu vzhledu nebo outfitu. Zrcadlová plocha umí otevřít a zvětšit prostor. Zkuste naproti zrcadlu umístit fotografie, krajinu nebo oblíbený obraz.

Dekorace s láskou

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Posledním důležitým bodem při zařizování malé předsíně je oblíbené téma – dekorování. Dodejte vstupní části domu osobitý vzhled, nebojte se použít představivost. Přivítací nápis nebo úsměvný citát potěší vás i případné návštěvy. Předsíň můžete osvěžit čerstvými květinami, větvičkami nebo oblíbeným běhounem. S doplňky to všem nepřehánějte, abyste nevytvořili chaotické vyznění. Výsledkem bude dokonalý finiš – a vy se budete těšit domů každý den.

Nové články

Podobné články

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno