Čtyři podzimní trendy pro váš interiér

Listí zlátne, dny se zkracují a ve vzduchu je ještě cítit babí léto. Ideální čas pro nový podzimní kabátek nejen pro vás, ale i pro váš domov. A letošní podzimní trendy napovídají, že si je jednoduše zamilujete. A víte proč? Protože jsou tak různorodé, že si nejde nevybrat.

Třpyt a lesk pro oslnivou náladu

Sluneční paprsky podzimního slunce mnohem víc září. To proto, že dny začínají být skoupé na teplo, a tak je každé zlatavé světlo skutečně přitažlivé. A podobný lesk vévodí i podzimním interiérům. Jsou to především matné měděné odstíny společně se zlatou a stříbrnou. Například na stolních či stojacích lampách. Doplňky z kovu a skla, které odráží světlo, jsou tou nejlepší volbou. A pokud byste chtěli blýskavý vzhled využít i u textilu, pořiďte si polštáře s flitry.

Chladný ale elegantní industriální nádech

Pokud vás neoslovilo zlatavé světlo, protože se raději držíte více při zemi, nezoufejte. Ladění interiéru podle vzoru továren by totiž mohla být pro vás trefa do černého. Nejen proto, že černá je v tomhle případě oblíbená barva. Na nábytku i doplňcích, které byste měli vybírat mezi těmi ze studených kovů nebo betonu. Zkuste třeba mísy nebo květináče. Tou naprosto ideální barvou je ale modrá, kterou využijete například i na oversized dekách a plédech. Důležité je, aby vše bylo symetrické a působilo klidným dojmem.

Podzim přeje i romantice

Pokud je pro vás třpyt moc výrazný, ale industriální styl zase málo přívětivý, vsaďte na romantickou atmosféru. Jemné pastelové barvy společně s květinovými vzory totiž frčí i letos na podzim. Žádné ostré hrany, přehnaně rovné linie nebo přemíra kovu, naopak. Starorůžová, měkké materiály, květiny a svíčky! To je přesně to, co vytvoří z bytu či domu domov dýchající ženskou péčí a vkusem. Není ale potřeba mít všechno v růžové. Šedá, krémová a béžová jsou barvy, které vyváží každý pastelový odstín. Mezi nejvhodnější doplňky patří v tomhle případě tapety a závěsy.

 

Retro a vintage, které neomrzí

Je to staré, ale je to dobré. Jak jinak jednoduše mluvit o retro prvcích nebo vintage doplňcích? No a na podzim je to zejména dřevo, kde takové detaily využijete nejlépe. Materiál s patinou, který má už něco za sebou, zklidní váš stres. Obzvlášť ve dnech, kdy se dříve stmívá. Vítané jsou i doplňky vyrobené vlastnoručně, třeba z lýka či lnu. Prostě tak, jak tomu bylo dřív. Přívětivost domova ještě podtrhnete kožešinovým kobercem nebo fotografiemi v dřevěných rámečcích. Už si stačí jen uvařit čaj a pustit gramofon.

 

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

A teď už nemůže být pochyb o tom, že byste si nevybrali. Letošním podzimním trendům skutečně nic nechybí. Stačí si pořídit první dekorativní kousek a pak už to půjde všechno samo. Uvidíte!

Nové články

Podobné články

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno