Čtyři nejdůležitější trendy letošní zimy

Zima už skutečně přišla a s ní se mění i to, co je právě v módě. Není to jen váš šatník, který touží po novém zimním kabátě. Interiér si také zaslouží být in. A letos v zimě frčí právě tyhle čtyři trendy.

Materiálem zimy 2018 je mosaz

Se zimním obdobím má většina z nás spojené Vánoce. K těm patří hojnost, hřejivost domácího krbu i zlatavé světlo. A právě nazlátlou barvu má mosaz, která se v zimních interiérech letos objeví nejčastěji. Ale nejde jen o úchytky na nábytku! Mosazné odkládací stolky či svítidla dodají vašemu domovu kousek luxusu a tepla zároveň. Pokud se řídíte trendy v bydlení pravidelně, možná máte doma polštář s flitry, který frčel na podzim. Nikam ho neschovávejte! Své místo totiž má i v zimních dekoracích, obzvlášť pokud je zlatý. Zářivě nazlátlé doplňky ale nezapomeňte kombinovat s neutrálními odstíny, aby oslnivosti nebylo přespříliš.

MIRACLE Polštář s flitry 43 x 43 cm - zlatá/béžová
MIRACLE Polštář s flitry 43 x 43 cm – zlatá/béžová

Základní barevné provedení je letos to černobílé

Co se právě neutrálních odstínů týče, ideální variantou je kombinace černé a bílé. Tahle nestárnoucí klasika patří i k letošní zimě. Díky těmto dvěma barvám se nemusíte bát žádných vzorů a doplňků. Takový černobílý pléd báječně podtrhne atmosféru teplého domova. Inspirovat se můžete také u nástěnných dekorací. Absolutním hitem jsou ale černobílé fotografie. Ty můžete pověsit na zeď i položit na polici. A když je navíc zasadíte do mosazného rámečku, budete maximálně in!

Hebký a vznešený – to je samet

Samet je tak trochu společenská a slavnostní látka. A díky těmto svým vlastnostem má moc udělat z běžného interiéru prvotřídní bydlení. Nejlépe vyniká ve tmavých odstínech, a proto skvěle padne k už zmíněné mosazi. Pokud jste čekali, kdy bude zase v módě sametová pohovka, je to právě teď. Musíte ale myslet na to, že jde o skutečně výraznou textilii. Takže by velký kus nábytku v tomhle provedení měl být jediným. Jestli ale novou sedačku kupovat nechcete, zvolte samet v menší míře. Třeba na polštářích, nebo závěsech. Jeden či dva sametové doplňky bohatě postačí pro exkluzivní vzhled vašeho domova.

Rohová sedačka Adan tmavě modrá, samet
Rohová sedačka Adan tmavě modrá, samet

Staré dobré retro

No a jak už to tak v poslední době bývá, i retro najde v zimě své zastoupení. Navíc ho mosaz, černobílá i samet svým vzhledem podporují. Letošní poslední roční období přeje hlavně výrazným zemitým barvám na retro doplňcích, jako je například olivová. Takové odstíny skvěle padnou k mosazi, protože si rozumí se žlutou i oranžovou barvou. Nejvíc in retro doplňkem jsou závěsy a tapety se vzory.

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Letošní zimu tak můžete všechny jednotlivé tipy skvěle navzájem kombinovat. Vytvoříte tak doma neopakovatelné dekorace, které nejde koupit. Budou totiž dýchat vaším osobním vkusem a naladěním. Potěšte sebe i svůj domov kreativní náladou!

Nové články

Podobné články

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno