7 tipů, jak znásobit wellness vyznění domova
7

Kdo by se doma nechtěl cítit jako v klidné a příjemné oáze klidu? Abyste umocnili relaxační atmosféru prostoru, můžete využít některé z našich 7 tipů. S nimi totiž docílíte harmonické nálady v interiéru, aniž byste přišli o styl. Komfortní bydlení má navíc pozitivní dopad na váš život. Zkusíte to?

Relaxační koutek

Podle designérů je důležité mít doma bezpečné a tiché místo, kde si můžete v klidu číst nebo dokonce meditovat. Pohodlný kout pro odpočinek je nesmírně efektivní a umožní vám pravidelně utéci od shonu všedních dní. Jak by měla tato oblast vypadat? Klasické křeslo se tu rozhodně neztratí. Odkládací stolek, zeleň a osvětlení – a odpočívat bude hračka.

Nechte se obejmout přírodou

Příroda v interiéru dokáže divy. Nejen začlenění zeleně do vašeho domova pomáhá zbavit se stresu. Kromě pokojových rostlin bytoví návrháři doporučují dostatek denního světla. Bát se nemusíte ani přírodních materiálů, jako je dřevo nebo kámen. Přírodní detaily jsou samy o sobě harmonizující, proto by se bez nich neměl obejít ten, kdo chce bydlet v domově plném pozitivní energie.

Vyvarujte se vězení

Abyste se doma necítili jako ve vězení, dbejte na čistotu oken a na pořádek v jejich okolí. Dokonce můžete poblíž oken umístit posezení – ať už pohovku, zmíněný relaxační koutek nebo jídelní stůl. Pokud máte malá okna a nedaří se vám dovnitř interiéru dostat dostatek přirozeného světla, pak vymalujte jednotlivé místnosti světlými barvami. Díky nim bude prostor působit prosvětleněji a vzdušněji, navíc se tu budete cítit v klidu.

Tok energie

Tok energií je v interiéru rozhodující – proto věnujte pozornost rozmístění nábytku a doplňků. Okolo jednotlivých kusů nábytku by měl být dostatek místa, díky kterému vznikne vzdušný a otevřený prostor – a ten bude připraven na dekorování. Uvolněné společenské interakce vytvoříte umístěním rostlin a knih.

Není materiál jako materiál

Domáckou atmosféru podpoří také materiály, které tvoří nábytek a povrchy. Mramor a dřevo prosytí váš domov jiskřivou a vřelou náladou – jsou příjemné na pohled i na dotek. Pozor si dejte na kovy, žulu a nadměrné použití skla – tyto kombinace mohou působit příliš chladně a tvrdě.

Pozor na hluk

Abyste se doma cítili dobře, eliminujte hluky – obzvláště, pokud bydlíte poblíž rušné silnice. Zharmonizovat rušné bydlení pomůže relaxační hudba nebo vodní fontána. Právě ta zamaskuje hlukovou úroveň hojivými zvuky vody.

Pro nepotřebné není místo

Zbavte se věcí, které nepotřebujete. První krok může být těžký, ale jednoznačně stojí za to. Věci, které vás nedělají šťastnými, do šťastného domu nepatří. Minimalistický přístup k životu zlepšuje nejen život samotný, ale rovněž vaše bydlení. Díky němu totiž snáze udržíte pořádek, budete mít přehled a organizovanost bude snadná.

 

Nové články

Podobné články

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno