5 tipů, jak zařídit malé bydlení
5

I malý byt může udělat velkou parádu – když víte, jak na to. Zvolit koncept, vybrat nábytek a doplňky se může na první pohled zdát těžké, obzvláště pokud nedisponujete dostatečným prostorem.

I uspořádání a zařizování menšího interiéru může být zábava. Stačí se řídit několika radami designérů – a výsledek vás samotné překvapí. Jak vytvořit malé, ale trendy bydlení, aniž byste přišli o stylovost? Přinášíme 5 tipů, se kterými to hravě zvládnete.

Světlo je základ

Nenechte už tak malý prostor zaniknout. V tom vám pomůže světlo – čím více, tím lépe. Zapomeňte na těžkou stínící techniku a vpusťte sluneční paprsky na návštěvu. Pokud v místnosti chybí dostatek přirozeného denního světla, pomozte si zrcadly a důmyslným rozmístěním lamp, které doplní klasické stropní osvětlení. Zrcadla umístěná naproti oken navíc znásobí denní světlo, místnost tak bude působit větší. Prosvětlený interiér působí vzdušně a bude připraven na zařizování.

Správné barvy

Vybrat ty správné barvy je v menším prostoru velmi důležité. Výrazná paleta se do malé místnosti nehodí. Naopak volte umírněné a světlé barevné tóny, které se stanou podkladem pro vámi zvolený koncept. Světlá barevnost podpoří vizuální zvětšení interiéru, navíc je snadno kombinovatelná s barevnými doplňky či nábytkem. Neutrální odstíny jsou to pravé řešení pro malé bydlení.

Vzdušný a lehký nábytek

Jestliže disponujete nedostatkem prostoru, pak na těžký či masivní nábytek rovnou zapomeňte. Interiér by působil příliš těžkopádně a na optické velikosti byste mu tím rozhodně nepřidali. Pro malé místnosti je ideální designový kovový nábytek, vybavení s odlehčenou jednoduchou konstrukcí, komody na nožkách. Takový styl působí vzdušně, čehož chcete docílit. Vytvoříte tak lehké a přívětivé dojmy.

Od podlahy po strop

V malém bytě může být problém získat dostatek úložného prostoru. Řešení je však jednodušší, než by se mohlo zdát. Vybírejte vestavné šatní systémy, ideálně od podlahy až ke stropu. Schováte v nich vše, díky čemuž místnosti nebudou působit zahlceně. Pokud navíc vyberete jednotná dvířka ve světlé barvě, bude výsledný finiš čistý a otevřený, což opět pomůže zachovat vzdušné dojmy, které jsou vítány..

Udržujte pořádek

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Nepořádek je bohužel více viditelný v malém prostoru – proto organizujte a sklízejte vše, co zrovna nepoužíváte. Pomoci si můžete koupí praktických organizérů – ty se neztratí v kuchyni, v ložnici a v obývacím pokoji, zkrátka všude. Můžete je umístit do uzavřených skříní. Vyvarujete se otevřených polic, kde by viditelné věci mohly evokovat pocity jako ve skladišti. Organizovanost vás odmění pohledem na malé, ale příjemné bydlení.

Nové články

Podobné články

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno