5 tipů, jak oživit váš domov betonem
5

Dříve představoval beton neúplné obložení panelových domů a bylo třeba jej rychle zakrýt.  Dnes naopak trend betonového dekoru stále roste a v interiérech představuje netradiční prvek. Vybírat můžete z nepřeberného množství doplňků, ale i betonových stěn a nábytku. Beton je zkrátka vděčným materiálem, který uspokojí nenáročné i náročnější uživatele.

Družstvo Cementářů Praha
Družstvo Cementářů Praha

Večeřte už jedině společně

Jste milovníkem rodinných večeří a událostí, které se odehrávají u jednoho stolu? Jídelní stůl je tak důležitým kusem nábytku číslo jedna. A pokud budete chtít, aby ještě více vyniknul a byla podtrhnuta jeho důležitost, pak se poohlédněte po dekoru betonu, který pozdvihne interiér na vyšší úroveň a dodá mu industriální nádech. Podnoží vyberte kovové nebo dřevěné, oboje bude vypadat skvěle a neo-rustikálně!

Betonové květináče dovnitř i na zahradu

Betonový kabát můžete dát i svým rostlinám. Betonové květináče můžete využít v interiéru i v exteriéru. A nemusí zdaleka vypadat jako klasické hranaté květináče na veřejných prostranstvích. Kulaté tvary i ozdobná textura jim dodají daleko modernější a útulnější vzhled a jakékoliv místo s nimi bude vypadat skvěle. Jejich nespornou výhodou je mrazuvzdornost, stabilita a odolnost.

Družstvo Cementářů Praha
Družstvo Cementářů Praha

Posviťte si na to

Lampy mohou být skvělým dekoračním prvkem i účinným zdrojem světla. Hledáte-li netradiční kousky, pak se mrkněte na ty z betonu. Většinou najdete stojací lampy s betonovým podstavcem, díky kterému jsou mimořádně stabilní.  Nemusí se však jednat jen o ně. Také betonová stínidla představují dokonalý moderní doplněk nejen industriálních interiérů. Můžete si zvolit buď přímo beton, nebo lehčí materiály s imitací betonu od sklolaminátu až po konstrukci z hliníku.

Vsaďte na betonové obložení

Betonový trend pokročil natolik, že jsou stále populárnější nejen kousky nábytku a doplňky, ale i samotné stěny. Konkrétně se jedná o betonové stěrky, které jsou velmi praktické v tom, že je můžete nanést na téměř jakýkoliv podklad. Od sádrokartonu, starých obkladů nebo dokonce nábytku. Postačí vám tloušťka nátěru 1,5 mm. Industriálních betonové stěn tak nemusíte oželet, ať už bydlíte kdekoliv.

Kouzlo tkví v detailech

Dekorovat s betonovými doplňky můžete i střídmě a nenápadně. Skvěle podtrhnou moderní i minimalistické interiéry. Stylové nástěnné hodiny z betonu neuniknou žádné pozornosti. A jedná se i o další věci každodenní potřeby, které najednou dostanou zcela jiný rozměr, mají-li betonový kabát. Třeba mísy a misky na ovoce nebo dávkovač koupelnového mýdla na ruce či kelímek na zubní kartáčky.

Ať už budete volit střídmější a nenápadné dekorace z betonu, a nebo rovnou vsadíte na celou zeď, věřte, že si jej zamilujete. Praktičnost a neotřelost představují dokonalou kombinaci pro všechny milovníky pohodlného a příjemného bydlení. Tak dejte betonu šanci!

Nové články

Podobné články

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno