5 připomínek old-fashioned doplňků, které stále frčí
5

Staré dobré časy znamenají i jedinečné dekorace, které promění váš domov v trendy místo. Tyhle nadčasové kousky se totiž hodí jak do rustikálních, tak moderně zařízených interiéru. Podívejte se, co tady je už pár desítek, ba dokonce stovek let a vy to můžete mít taky!

Posaďte se do měkkého

V 70. letech minulého století přišel na svět předchůdce sedacích vaků, jaké známe dnes. Byl vyroben z kůže a měl pěnovou výplň. Oblibu si získal hlavně díky tomu, že byl levný, přenosný a snadný na údržbu. Totéž platí i dnes, i když se vzhled poněkud změnil. Sedací pytle jsou tak měkké, že v nich chce sedět prostě každý. Jejich výplň se přizpůsobí vašim potřebám a nikde vás tak nebude nic tlačit a omezovat.

Tapety jako módní doplněk

Dříve kozí či telecí kůže, později textil a nakonec papír. To jsou materiály, které se v průběhu času používaly na výrobu tapet. Do 17. století byly především luxusní záležitostí. S příchodem levnějších materiálů se staly oblíbené mezi všemi. A dnes se vrací. Nemusíte se bát, že nepůjdou dolů, jako ty po babičce. Nové materiály totiž zajišťují praktičnost, snadnou manipulaci i luxusní vzhled.

Fototapeta - Retro Circles 300x240 cm
Fototapeta – Retro Circles 300×240 cm

Závěs, který nadchne

Závěsy z různých materiálů zná určitě každý. Plastové kuličky, skleněné korálky, rákos, bambus, to všechno sloužilo jako materiál, který dodal závěsu jedinečný nádech. Dodnes jsou tyhle závěsy používány v plážových domcích, kde povyšují atmosféru na nepopsatelný zážitek. Samozřejmě se v současnosti vyrábí z odolných materiálů, které nepodléhají vnějším podmínkám. A už neplatí, že musí nutně oddělovat pokoj. Pořiďte si takový závěs třeba podél postele. Nebeský zážitek zaručen!

Odkaz k minulosti v podobě orientálního koberce

Je to tisíce let stará záležitost, která neztrácí na své oblibě. Vzory orientálních koberců představovaly symbolický obraz nazírání na svět nejrůznějších kultur. Zároveň sloužily jako reprezentace bohatství. Dnes jsou vyráběny tak, aby vám dlouho sloužily a vy s nimi neměli žádnou práci. A i přes tisíciletou tradici se hodí do moderních i tradičně zařízených pokojů. Pořiďte si svůj vlastní kousek, který vám bude připomínat tisíce let starou tradici ručně vázaného umění.

Kusový sisalový koberec Orient sytě modrý 140x200
Kusový sisalový koberec Orient sytě modrý 140×200

Papír, který zazáří, ale nevzplane

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Papírové lampiony jsou samozřejmou součástí čínské kultury. Jejich využití v bytech se pojilo především s tím, že byly snadné na údržbu a hlavně jste je mohli přenášet podle libosti. Jednoduše jste takové stínidlo sundali a přinesli ho s sebou do nového domova. Dnes jsou typicky bílé papírové lustry především spojené s moderním designem. Jde o jednoduché osvětlení, které vytváří klidnou náladu. Navíc se vyrábí z ekologických materiálů a jsou cenově dostupné.

Nové články

Podobné články

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno